Datça Gündem 48

AĞA İNŞAAT

DATÇA KİGDER “ÇOCUK SEVGİ EVİ” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

DATÇA KİGDER “ÇOCUK SEVGİ EVİ” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
168 görüldü
01 Eylül 2021 - 16:21
KARGI GREAN BEACH

KİGDER Dernek Başkanı Menşure Yavuz, Datça Kadın İşgücünü Geliştirme ve Yaygınlaştırma Derneği (KİGDER) 2010 yılından beri, bir STK olarak sosyal sorumluluk projelerini geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda olmak üzere; Datça’da çalışmayan kadınlarımızı istihdama katma amaçlı “Mesleki Kurslar”, “Kadın Üretici Emek Pazarı”, “Kadın Emeğini Ödüllendirme Programları” ve “Emekçi Kadınlarımızın Çocuklarına Burs ve Eğitim Desteği” Projeleri hayata geçirildi.

Derneğimizin 3 yıldır üzerinde çalıştığı “Datça’ya Bir Çocuk Sevgi Evi Kazandıralım” Projemizin ilk aşamasını gerçekleştirdik.

Çocuk Sevgi Evimizin arsası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Muğla Valiliği, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile yapılan sürekli ve ısrarlı temaslar sonucunda; Datça Devlet Hastanesi Mevkiinde 15.000 m2 lik bir hazine arazisi derneğin kullanımına tahsis edilmiştir.

Buna ilişkin, ilgili kurumlar ve dernek arasında hazırlanan “İşbirliği ve Uygulama Protokolü” onay aşamasına gelmiştir.

Söz konusu arsa üzerinde 5 çocuk evi dairesi, hizmet binası, Lojman Müştemilatı ile ilerideki vizyonumuz olan bir “Çocuk Köyü” projemizin ilk kademesine de başlanmış olacaktır.

Bu Mekanlarda; Güvenlikli aile ortamı içinde 07-12 yaş grubundaki bakıma muhtaç ve ailesini kaybetmiş 50 kız çocuğumuzun “Yasal Koruma Sistemi” içinde Barınma, Eğitim ve Sosyal-Kültürel ihtiyaçlarının karşılanması sağlanacaktır.

Dernekçe yapılan açıklamada; Gerekli prosedür tamamlandıktan sonra “Çocuk Evi” nin temelinin Kasım ayı içinde atılmasının planlandığı ifade edilmiştir. Bu Projenin inşaat aşamasında Datça firmalarında Ağa İnşaat, Lindos İnşaat, Laçin İnşaat, Özyapı Antik, Erçelik Çatı, Özberk İnşaat ile Dr. Ercan Petekkaya’nın ve Datça Wine Yard, Hataylı İşadamları Grubu Dalya Otel’in destek ve katkılarının sağlanacağı belirtilmiştir.

18 Ağustos Çarşamba günü Datça Flow Otel’de Sanatçı Suavi bu Projeye destek olarak “Çocuk Sevgi Evi” yararına bir konser verdi.

Bu etkinlikte dernek yetkililerince, katılımcılara bir sunum yapılarak, proje hakkında detaylı bilgi verildi.

KİGDER Dernek Başkanı Menşure Yavuz, yaptığı konuşmada; Projenin başından itibaren Sayın Kaymakamımız Mesut Çoban, Datça Belediye Başkanımız A. Gürsel Uçar ve Muğla İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Sayın Seyfi Bozçelik ciddi destek verdiler, Sanatçı Suavi’de bizimle her zaman beraber oldu. Onlara Şükranlarımızı sunuyoruz. dedi.

Ayrıca Projeye özgü etkinliklerde katkılarını esirgemeyen Bora Otel’e, Dominos Pizza’ya, Can Can Emlak ve Marmaris Nehirde Mola ile KİGDER ailesine teşekkür ederek, bu projeye gönül verenleri kutladı.

Haber Merkezi

STAR CAM BALKON
ÖBEK İNŞAAT

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.